Насловна / Вести / Рангирање на „најточните“ и најбезбедните авио компании за 2019 година

Рангирање на „најточните“ и најбезбедните авио компании за 2019 година

Руската компанија „Аерофлот” е победник на рангирањето за „најточна“ авио компанија во светот за 2019 година, додека аеродромот   „Шерeметјево” во Москва, за најпрецизен аеродром. Анализите се направени од страна на компанијата Cirium. На второ место се најде јапонската  All Nippon Airways, а на трето – американската  Delta Air Lines, која е призната и за „најточна“ компанија во САД. Според анализата. Во категоријата на аеродроми, второто и третото место им припадна на кинеските  Guangzhou Baiyun International и Shanghai Pudong International.

Порталот AirlineRatings.com објави рангирање ан најбезбедните авио компании, според кое австралиската Qantas, е најдобра на светот, а по неа следуваат новозеландската Air New Zealand и тајландската EVA Air. Истиот портал дава преглед и на најбезбедните нискобуџетни авио компании. Во оваа категорија победници се  Air Arabia, Flybe и Frontier.

aeroflot1

aeroflot2

aeroflot3

aeroflot4

aeroflot5

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top