Насловна / Арт и дизајн / Прва колекција на додатоци Dolce & Gabbana Casa

Прва колекција на додатоци Dolce & Gabbana Casa

Dolce & Gabbana ја претставија првата колекција на мебел Casa, во Венеција во Scuola Grande della Misericordia, во текот на летото.

Сега, познатиот италијански бренд открива колекција на домашни додатоци кои ќе бидат совршен додаток на мебелот од истоимената колекција. Од кадифени перници до порцелан, колекцијата Casa Dolce & Gabbana ќе биде достапна само онлајн на веб-страницата на брендот и на Farfetch до 31 декември.

1_resize

Колекцијата Dolce & Gabbana Casa отелотворува четири теми: Blu Mediterraneo, Leopardo, Carretto Siciliano и Zebra. Секое парче е доказ за почитување на традицијата и иновативноста – основните вредности на брендот.

5_resize

Доволно е да се погледне кој било производ во колекцијата за да разберете која тема ја опфаќа. Волнен покривач со слика на зебра кани на сафари. Во кутија со леопард принт ве очекува свеќа која ќе ослободи мирис на свеж цитрус или цветни ноти кои потсетуваат на лето. Светли перници со типични Dolce & Gabbana слики во светли бои ќе ве одведат на сончевата Сицилија, барем за момент.

3_resize

Колекцијата садови е составена од шарени чаши и стаклени вазни со необична форма, чинии и садови кои ќе станат украс на секоја празнична трпеза.

6_resize 2_resize 4_resize 0_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top