Насловна / Архитектура / Предавање „About Books, Roads and Structures”

Предавање „About Books, Roads and Structures”

Во организација на Архитектонскиот факултет, Универзитет „Св. Кирил и Методиј“, Скопје ќе се одржи предавање “About Books, Roads and Structures” на “Graber & Steiger Architects”.
Предавањето ќе се одржи во кино Фросина – МКЦ на 18.10.2018 (четврток) со почеток во 20:30 часот.

Predavanje

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top