Насловна / Вести / Празнични дворови и тераси

Празнични дворови и тераси

Креирањето празничен екстериер за вашиот дом не мора да биде толку застрашувачко или скапо како што звучи. Само неколку клучни парчиња се сè што ви треба и има многу начини на кои можете да бидете креативни. Групирајте свежи гранки во саксија со различни форми и големини надвор, во близина на вашата влезна врата, на вашиот двор или балкон. Додадете низа светилки и неколку украси и тоа е тоа. На свежите дрвја ќе им треба малку повеќе љубов и внимание од нивните вештачки пандани, затоа погрижете се да ги полевате редовно и да ги одржувате чисти.

3

Корпи исполнети со трупци и исечени гранки од елки, тегли полни со свеќи и ткаени куфери преполни со убаво завиткани подароци создаваат стилски амбиент. Традиционални санки, како класична бела дрвена санка, ќе изгледа убаво ако додадете убаво украсно ќебе и го поставите во близина на вашиот влез. Се тоа околу може да го украсите дополнително со шишарки, а и9 да поставите декоративни новогодишни перничиња. Ако на таа слика додадете зелени и црвени бои, ќе добиете двор кој нема да остави никого рамнодушен.

4

Гриландите не се само за украсување на камини и огради од скали, туку можат да се намотаат и околу столбовите на тремот и над влезовите. Преплетете ги со светилки за магичен приказ кога ќе дојде самрак и посипете ја земјата со лажен снег за дополнителен ефект. Вментнете свежо цвеќе во вашиот венец, но погрижете се тоа да биде нешто убаво и репрезентативно како бела роза и еукалиптус. Задолжително редовно полевајте го вашиот украсен венец за да продолжи да ви го разубавува дворот цела зима.

1

5

6

7

8

9

2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top