Насловна / Архитектура / По темелното реновирање, најголeмиот хотел на поранешна Југославија повторно отворен

По темелното реновирање, најголeмиот хотел на поранешна Југославија повторно отворен

Најголемиот хотел во поранешна Југославија, „Бриони“ повторно ги отвори вратите за своите гости, после повеќемилионски вложувања во реновирање. Хотелот со 230 соби е елегантно модернистичко здание во сред борова шума и со прекрасен поглед на Јадранот. Отворањето на хотелот на почетокот на 70-тите години од минатиот век било планирано со цел да ги угости меѓународните филмски ѕвезди кои доаѓаат на филмскиот фестивал од висок профил во Пула.

brioni1

Денес, после реновирањето кое чинело 34 милиони евра (инвестиција на Arena Hospitality Group во соработка со Radisson), објектот е повторно „роден“ како Grand Hotel Brioni Pula. Ентериерот е исклучителен – полиран мермер, месинг и Swarovski кристали, а менито извонредно.

brioni2

brioni3

brioni4

brioni5

brioni6

brioni7

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top