Насловна / Вести / Јавање и пливање со коњи на Брач (ФОТО)

Јавање и пливање со коњи на Брач (ФОТО)

Коњите се сметаат за едни од најблагородните животни, а јавањето на нив е голема желба за многумина. Нежното движење по грбот на коњот, ритамот на јавање и дружењето со овие посебни, нежни џинови докажано ги смируваат луѓето, па не е ни чудо што бројот на туристички атракции кои нудат дружење со коњи е во пораст.

5

Освен на Бахамите, каде што се едни од најубавите плажи во светот на кои може да се галопира на коњи, слично искуство нуди и островот Брач во Хрватска. На островот, кој се наоѓа недалеку од Сплит, постои ранч со едноставно име „ Wild“, каде на посетителите им се нуди искуството на јавање во море и на плажа.

6

Водичите на овој ранч се грижат туристите да се чувствувате удобно и безбедно на нивните питоми, мирни коњи. На нивниот грб може да се јава низ прекрасните предели на Брач, но и да се плива на локалните плажи – што дефинитивно е искуство за паметење.

16

17

13

11

10

9

7

4

3

1

2

15

14

18

12

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top