Насловна / Вести / Паметна количка за бебиња што заменува дадилка

Паметна количка за бебиња што заменува дадилка

Канадската компанија Gluxkind ги разгалува родителите, а не бебињата!

Количката за бебиња Ella е опремена со вештачка интелигенција за полесно ракување, може сама да се движи и секако да се лула. На прв поглед изгледа како обична количка, но преполна е со неверојатни карактеристики кои буквално ги спасуваат уморните родители.

3 (1)

Седиштето за количка работи со батерии и е опремено со прилагодлива асистенција за буткање и стопирање. Нема да ве замори на угорнините или да ве исплаши од губењето контрола на удолнините, особено кога количката е натоварена.

2 (1)

Исто така, утврдено е дека „белиот шум“ им помага на бебињата подобро да спијат, а количката Ella не само што има вграден плеер, туку и функција за нишање.

Иако може да се управува со песни и мелодии преку паметен телефон, врвот на количката е несомнено нејзината способност за самостојно возење, бидејќи е способна да се движи без да морате да ја туркате.

„Иновациите на Ellа им овозможуваат на родителите искуство речиси како дадилка“, објаснува Gluxkind Technologies.

1 (1)

Функцијата за автономно движење е уште покорисна кога бебето е во вашите раце. Така нема да морате да го држите бебето во едната рака, а со другата да ја туркате празната количка.

Со тежина од 13,6 килограми, количката има и систем за сопирање на повеќе нивоа кој се грижи за „паметно“ запирање на количката без надзор.

5 (1)

Gluxkind Technologies ја претстави паметна количка на неодамна одржаниот технолошки саем CES 2023 во Лас Вегас. „Вложивме многу напорна работа за овој производ и возбудени сме што нашите клиенти ќе можат да ја добијат оваа количка во 2023 година. Развојот е воден од нашето искуство како нови родители“, рече главниот директор за производи на компанијата, Ана Хунгер.

Количката ќе се продава за 3.300 долари, а за повеќе информации и нарачки, посетете ја веб-страницата на Gluxkind Technologies.

Испрати коментар

Scroll To Top