Насловна / Арт и дизајн / Овој ресторан во Лисабон е совршена сценографија за Инстаграм

Овој ресторан во Лисабон е совршена сценографија за Инстаграм

лисабон ресторан (1)Лисабон веќе подолго време е омилена европска дестинација која секој сака да ја посети во текот на целата година. Не само што ќе бидете фасцинирани од неговиот изглед, архитектура, самите луѓе и настани, туку португалскиот главен град ќе ве воодушеви и со својата гастрономска понуда, односно ресторани. лисабон ресторан (2) лисабон ресторан (3) лисабон ресторан (4)  Оној што дефинитивно треба да се најде на вашата карта, ако планирате да го посетите Лисабон, е ресторанот „Прадо“. Ова е место кое се опишува како fine diningу и предводник на новата гастро сцена во овој град. Но не е само поради тоа, бидејќи е подеднакво импресивен и со неговиот прекрасно украсен и многу впечатлив ентериер.лисабон ресторан (5)лисабон ресторан (6)лисабон ресторан (7)лисабон ресторан (8)лисабон ресторан (9)

Високи тавани, зелена боја во комбинација со дрво, растенија во секој агол, па дури и оние висечки во комбинација со светлечки тела со индустриски стил, се совршена комбинација на ентериери кои секој сака да ги сними и да ги објави на својот профил на Instagram.

[/mobileonly]

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top