Насловна / Вести / Отворена изложбата „Жени во занаетчиство“(ФОТО)

Отворена изложбата „Жени во занаетчиство“(ФОТО)

Уникатни изработки од 30-тина жени занаетчии се поставени на изложбата насловена „Жени во занаетчиство“, која следниве два дена ќе биде отворена во Кабинетот на претседателот, по повод Деновите на занаетчиството. Изложбата е под покровителство на сопругата на претседателот, Елизабета Ѓорѓиевска, а во организација на Центарот за управување со промени.

IMG_20220516_174106

IMG_20220516_173710

IMG_20220516_174024

IMG_20220516_174457

IMG_20220516_173800

IMG_20220516_173844

IMG_20220516_174410

IMG_20220516_173248

IMG_20220516_173159

IMG_20220516_174243

IMG_20220516_174325

IMG_20220516_173554

IMG_20220516_173042

IMG_20220516_174148

IMG_20220516_173410

IMG_20220516_173504

IMG_20220516_173326

IMG_20220516_173937

ФОТО: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top