Насловна / Вести / Опуштената Мерилин Монро во своето „природно издание“

Опуштената Мерилин Монро во своето „природно издание“

Светската икона Мерилин Монро, не ја сакаа само режисерите, туку и нејзините пријатели актери ширум светот, но и фотографи кои секогаш се обидуваа да ја сликаат, во секој момент.

m1

Многу водечки фотографи од 50-тите се обидоа да ја фотографираат филмската ѕвезда во сета нејзина „заслепувачка холивудска убавина“, но се покажа дека само нејзината друга страна може да ја покаже нејзината природна убавина – страна која не е нашминкана, со секогаш уредна коса, сериозна и строго професионална. Опуштената Мерилин во своето „природно издание“ беше најубава, од сите нејзини слики на кои беше во улогите кои ги играше.

m2

Затоа, фотографиите на Ив Арнолд, жената со која Мерилин работеше повеќе од 10 години, се многу различни од останатите. На нив, актерката не изгледа како сјајна, замрзната фигура, туку како жива личност, со сите свои слабости и маани.

m3

На овие фотографии, можеме да ја видиме Мерилин на паузите помеѓу снимањето, како се одмара на импровизиран душек, во бањата како ја средува косата, додека разговара со нејзиниот млад обожавател, во казино и фотосесии на Лонг Ајленд.

m4

m5

m6

m7

m8

m9

m10

m11

m12

m13

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top