Насловна / Архитектура / Одмор во вили врежани во карпи и со поглед на Егејско Море

Одмор во вили врежани во карпи и со поглед на Егејско Море

Mystique е хотел лоциран на грчкиот остров Санторини, проектиран од архитектката Мери Каваги и дизајнерот на ентериер Френк Лефевр.

vili

Со панорамски поглед на активниот вулкан и Егејското Море, прекрасните вили на овој необичен хотел се чини дека се врежани во карпите.

Традиционалниот регионален шарм и природните материјали се комбинирани со современ контекст со користење на најнова технологија за хотелски капацитети. На пример, најголемиот од апартманите, Holistic Villa, се наоѓа на највисоката точка на хотелот и има отворена дневна соба и голема трпезарија. Две спални соби имаат приватни бањи со дождовни тушеви, додека панорамската тераса со базен е покриена со лежалки и е оаза на мир и релаксација.

vili1

Затоа, слободно може да се каже дека Mystique е ексклузивно засолниште во природниот свет, кое е совршено прилагодено за пошироко истражување, нудејќи им на гостите примамлив увид во волшебниот остров Санторини и неговите уникатни традиции, романса и дива убавина. Маестрално комбинирајќи ја елеганцијата, традицијата, врвната услуга, автентичните локални искуства, светските кулинарски искуства со уникатните вкусови на Санторини, овој хотел гарантира рајско уживање и релаксација.

vili2

Хотелот ја зачувува природата што го опкружува и ја почитува традиционалната архитектура на оригиналната структура, додека неговата препознатлива крем-беж боја го смирува умот и го подобрува чувството на осаменост.

vili3

Сите апартмани и вили се свртени кон море и се опремени со дарежливи тераси кои го покриваат пејсажот. Внатрешноста е внимателно редизајнирана за да внесе повеќе светлина и да создаде облини кои се во согласност со поизвајаниот пристап. Францускиот дизајнер Френк Лефевр создал мебел по мерка од нескротливи материјали, инспирирани од природата, користејќи ја елеганцијата на едноставноста.

vili4

Санторини е остров облеан во историјата, познат по куќите изветвени од сонцето, црквите со сини куполи и легендарните зајдисонца, островот е погоден за многу авантури.

vili5

vili6

vili7

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top