Насловна / Арт и дизајн / Од Белград до Загреб за 1 час: Првите осум Bugatti Chiron Super Sport 300+

Од Белград до Загреб за 1 час: Првите осум Bugatti Chiron Super Sport 300+

Поминаа две години откако Bugatti Chiron ја проби границата од 300 милји на час, односно 482 km/h, а сега стартуваат и првите испораки на производната верзија базирана на тој прототип. Имено, овој автомобил би патувал теоретски по автопатот Белград – Загреб за само еден час, доколку постојано вози со максимална брзина. Можностите кои ги нуди, се карактеристични за малку автомобили. Презентирани се 8 парчиња на овој модел, а за почеток ќе се понуди лимитирана серија од 30 парчиња. На патот ќе се препознае според модифицираниот заден дел, како вертикално наредени завршници на издувните цевки. Развива неверојатни 1600hp, а неговата цена стартува од 3,5 милиони евра.

bugati3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top