Насловна / Арт и дизајн / Новак Ѓоковиќ го покажа својот керамички Нublot Big Bang Meca-10

Новак Ѓоковиќ го покажа својот керамички Нublot Big Bang Meca-10

Српската тениска легенда по седми пат го прослави освојувањето на најстариот турнир во спортот. На прославата на вимблдонскиот трофеј на зглобот на Новак заблеска син, керамички Hublot Big Bang Meca-10.

n00

Ова е првпат Ѓоковиќ да победи на Грен слем турнир откако во август минатата година стана амбасадор на швајцарскиот бренд. Big Bang Meca-10 на Ѓоковиќ секако е часовник за шампион. Се одликува со куќиште од 45 мм изработено од микробрушена и полирана сина керамика.

n3

Материјалот е познат како тежок за боење, но патентираниот метод на Hublot гарантира дека живописната нијанса изгледа неверојатно. Под неговиот сафирен кристал има мат син скелетизиран бројчаник, а исто така има и подбројчаник за секунди на позиција 9 часот и индикатор за резервна моќност на запчаникот на 6 часот. Часовникот е комплетиран со сино-црн гумен ремен и црна копча од керамика и титаниум.

n2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top