Насловна / Арт и дизајн / Нова столица за гејмери „Скорпиа“ (видео)

Нова столица за гејмери „Скорпиа“ (видео)

Неодамна е претсавената специјална столица за љубителите на видео-игрите наречена „Скорпиа“, која и личи на огромна скорпија.

сц1_resize

Со „скорпионски” опаш делува помалку застрашувачки, но новата столица за гејмерите овозможува уникатно чувство, имајќи предвид дека има дури и седиште кое масира, наслон кој се загрева и лади по потреба и LED осветлување.

Столицата е дизајниран од американската компанија „Cluvens“. Направен е од високо-јаглероден челик и е долга 1,6 метри. Исто така на обожавателите на видео –игри на располагање им се и три 27-инчни монитори.

сц2_resize

Столицата се продава за 3.299 американски долари, со предвиден рок на испорака од три до шест недели. Погледнете повеќе спецификации на веб-страницата на „Cluvens“.

Испрати коментар

Scroll To Top