Насловна / Архитектура / Некогашна ветерница трансформирана во удобен дом

Некогашна ветерница трансформирана во удобен дом

Старата ветерница која се наоѓа во  Skegness, во Англија, претворена е во прекрасен семеен дом, а сега се нуди на продажба.  Ветерницата е направена во далечната 1850 година, а во резиденцијален објект е трансформирана во 1989. Има пет спални соби, четири бањи, трпезарија, кујна, дневна соба, остава и гаража.
Најуникатна просторија во оваа куќа е кујната, која е сместена во самиот централен дел на некогашната ветерница и има округол облик.
Во објектот е вградено подно греење, а пружа прекрасен поглед на сите четири страни кон градчето Burgh Le Marsh. Цената на имотот кој поседува и градина и езеро,  е нешто помала од 600.000 евра.

Windmill 1

Windmill2
Windmill 3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top