Насловна / Архитектура / Најдобриот дизајн на куќа за 2015

Најдобриот дизајн на куќа за 2015

Лондонското архитектонско студио Skeen Catling de la Pena ја доби наградата RIBA House of the Year 2015 за најдобар дизајн на куќа. Објектот наречен Flint House ги доби највисоките почести за дизајн на резиденцијален објект. слика-1Специфично за објектот е косиот кров којшто се претопува во пејзажот и истовремено внатрешните простории добиваат одлични визури кон природната околина. Архитектите ги искористиле локалните материјали со цел да создадат неверојатен дизајн за објект за домување.

слика-2 слика-3 слика-4 слика-5 слика-6 слика-7

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top