Насловна / Вести / Набљудување птици во Градски парк

Набљудување птици во Градски парк

Утре, со почеток во 9 часот, на школката во Градски парк во Скопје ќе има набљудување на птици.

Настанот ќе се случува по четврти пат и со тоа ќе се прослават Европските денови на набљудување птици.

ptici

На набљудувањето ќе има само две групи, од кои една детска група, предвидена за деца на возраст од 7 до14 години и една за возрасни. Групите ќе ги предводат водачите Данка и Славе. Македонското еколошко друштво, кој се организатори на птичарењето за сите заинтересирани обезбедуваат двоглед, а единствено што е потребно е сите што сакаат да набљудуваат птици да се пријават на линкот http://mes.org.mk/blog/pticharime-vo-park/.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top