Насловна / Арт и дизајн / Мултифункционална саксија

Мултифункционална саксија

BalKonzept е нов концепт на опрема за мали балкони – мала балконска полица со сад за цвеќе, која едноставно се закачува на оградата на балконот. Оваа необична, мултифункционална саксија, дело на германскиот дизајнер Michael Hilgers, може да го претвори вашиот балкон во маса на која можете да работите, маса за сервирање или само место за одгледување цвеќиња. А исто така можат да послужат и како куќички за птици, па дури и да се постават на некоја гранка.

11 1

9

Претставува совршен подарок за оние кои претпочитаат да седат и да работат надвор отколку во темна канцеларија или соба. За оние кои не сакаат цвеќиња, може да се користи и за ладење на пијалоци. Саксиите се направени од рециклирана пластика.

8 3 2 7 6 4

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top