Насловна / Ентериери / Модуларни табуретки

Модуларни табуретки

spanski taburetki_4_resize

Шпанскиот Sancal ја претстави Elephant, колекција на модуларни столчиња со потпис на дизајнерското студио Nadadora.
Новите парчиња мебел од шпанското студио Nadadora во пастелни бои одлично се вклопуваат во стан, деловен простор, но и во хотел.
Сетот се состои од три коцкасти (45 x 45 cм) и три квадратни (45 х 90 см) табуретки, а овие последниве се со дрвени послужавници. Заоблениот дизајн изгледа удобно, и со оглед на фактот дека тие можат да бидат редени по желба, пригодни се за разни просторни ситуации и ентериери – од спални соби преку кафулиња и барови до хотели.

spanski taburetki_3_resize spanski taburetki_2_resize spanski taburetki_1_resize
Овој тапациран мебел го има во разни бои, додека сталаците се достапни во две верзии – бакарна или графитна.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top