Насловна / Ентериери / Mебел за љубителите на минимализмот

Mебел за љубителите на минимализмот

мебел за љубители на минимализмот_6
Зад популарниот дански брендиран мебел Normann Copenhagen стојат двајца дизајнери – Jan Andersen и Poul Madsen. Од своето основање на компанијата ова динамично партнерство се наметнува на пазарот за модерен дизајн и беспрекорна изработка, но, исто така, и со релативните пристапни цени.

мебел за љубители на минимализмот_3 мебел за љубители на минимализмот_2

Инспирацијата често пати ја наоѓаат на светските модни писти, а не ретко соработувааат и со талентирани млади дизајнери кои на дневна основа им ги испраќаат своите сугестии и идеи.

Новата пролетна колекција се состои од 18 парчиња, а како централен дел се издвојува софата Onkel. Во понуда е и столот My Chair, кој се изведува во кожа или текстил, а купувачите можат да избираат меѓу 200 различни комбинации на материјали и бои.

мебел за љубители на минимализмот_5 мебел за љубители на минимализмот_4 мебел за љубители на минимализмот_1 мебел за љубители на минимализмот_7

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top