Насловна / Арт и дизајн / Маса која и оддава почит на Венеција

Маса која и оддава почит на Венеција

Италијанскиот дизајнерски бренд VGnewtrend или VG е познат по создавањето на уникатни и автентични предмети за уредување ентериер.

Компанијата со седиште во Тревизо прави елегантни маси користејќи различни материјали во комбинација со брилијантна италијанска изработка. Скапоценост во нивната колекција на маси е необичната маса во форма на лист која се истакнува со својот дизајн и изгледа како вистинско уметничко дело.

0_resize 3_resize

Наречена „Leaf Table Venezia“, плочата на масата е од два слоја стакло (секој слој 10 mm) каде се наоѓаат тенки парчиња дрво добиени од дабови столбови кои се користени за обележување на пловните канали на венецијанската лагуна илјадници години.

2_resize

Комбинирајќи ја уметноста и архитектурата, VG му оддава почит на градот Венеција преку оваа елегантна маса.

Масата има асиметрична основа изработена од брусен месинг на која се поставени метални ногарки во иста завршна обработка.

1_resize

„Leaf Table Venezia“ ја комбинира природната привлечност на дрвото со стаклото што ја одразува проѕирноста на водата. Што прави строга рамнотежа помеѓу елеганцијата на формата и конзистентноста на безвременскиот материјал.

Масата се продава по цена од 19.635 евра.

5_resize

4_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top