Насловна / Вести / Леден цунами на Нијагара (видео)

Леден цунами на Нијагара (видео)

Огромни санти мраз удирале на обалата на Fort Erie во Канада, откако бура го скршила ледот во езерото Erie, а потоа реката Нијагара го донела мразот до брегот и го исфрлила на автопатот.
Снимката која ја објави Guardian покажува колку е неверојатна и моќна природата, а многумина овој необичен настан го нарекле леден цунами.

[/mobileonly]

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top