Насловна / Вести / Кинеските работници градат железничка станица за само 9 часа

Кинеските работници градат железничка станица за само 9 часа

Железничка станица во Кина е изградена за само 9 часа од 1.500 работници.
Организиран со воена прецизност, станицата е завршен во јужната провинција Фуџијан. Работниците работеле на железничката станица на линијата која ги поврзува Нанпинг и Лонјан со должина од 246,55 километри. Железничката линија е проектирана за брзина од 200 километри на час и е дел од планот за подобрување на локалниот транспортен систем.
Проектот е еден од серијата импресивни инфраструктурни проекти кои Кина ги заврши во последниве години.

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top