Насловна / Вести / Јавна расправа по Предлог – законот за урбанистичко планирање

Јавна расправа по Предлог – законот за урбанистичко планирање

Денеска пред собраниска Комисија за транспорт, врски и екологија во рамки на 40. седница, ќе се одржи Јавна расправа по Предлог – законот за урбанистичко планирање. Комисијата покани претставници од различни организации, институции, здруженија и асоцијации да учествуваат на расправата и да дадат свои мислења и ставови во врска со темата на јавната расправа.

гуп

 

 

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top