Насловна / Вести / Изложбената куќа во Кипс Беј Палм Бич од 2022 година

Изложбената куќа во Кипс Беј Палм Бич од 2022 година

Кога станува збор за декорацијата на изложбената куќа Кипс Беј Палм Бич, 24-те дизајнери не мораа да бараат многу за да се инспирираат за неодоливиот дизајн. Свртувајќи се кон локалниот стил и минатото и сегашноста, тие создадоа простори кои се свежи и живописни. Бојата, дезенот и огромното чувство на каприц играат во просторите и ја прават целата куќа незаборавен празник на брилијантни дизајнерски идеи.

2022 © Nickolas Sargent

Куќата е богатство на инспирација и дава силна причина за премостување на минатото и сегашноста при изборот на дизајнот. Откако ќе влезете внатре во куќата, слоевите детали што се извлекуваат од историјата на округот го отсликуваат фантастичниот, но сепак грандиозен стил, а се среќаваат и сложени детали на таванот со смели комбинации на бои.

2022 © Nickolas Sargent

Дизајнерката Алис Енгел од „Peter Pennoyer Architects“ сподели дека тревната покривка од мандарина на ѕидовите на нејзиниот простор е „поздрав на цитрусните култури на Флорида со фреска од лимони“.

2022 © Nickolas Sargent

Спектакуларната изложбена куќа се состои од многу простории кои се чувствуваат како целина, но сепак се издвојуваат како различни и свои.

2022 © Nickolas Sargent

2022 © Nickolas Sargent

АВТОР: Сања ВЕЛКАКОВА

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top