Насловна / Архитектура / Италијанска традиција и париски дизајн на спектакуларна вила на Сицилија

Италијанска традиција и париски дизајн на спектакуларна вила на Сицилија

Спектакуларна вила на Сицилија е совршен спој на италијанската традиција и париското чувство за дизајн.

Sicilija1

Познатиот француски архитект и дизајнер на ентериер Жак Гарсија е најпознат по модерниот ентериер на париските хотели и ресторани. Меѓутоа, има нешто посебно во неговите дизајнерски екскурзии, како што е спектакуларното реновирање на манастир од 17 век, но и сите оние луксузни вили опремени на таков начин што го одземаат здивот на прв поглед.

Sicilija2

Неговото најново засолниште е на Сицилија, Вила Ливија, кое исто така е достапно за изнајмување. Со овој проект, Гарсија испрати отворена покана до сите љубители на дизајнот да откријат дел од земскиот рај во илјадагодишната Сицилија, место каде што се судираат сите убавини на традиционалната култура и сензуалната модерност.

Sicilija3

Среде прекрасните вековни маслинови дрвја, sидови проткаени со историја, уметност и знаење, се крие неверојатна удобност, додека долгогодишното искуство на дизајнерот во хотели ширум светот гарантира понуда на уникатни искуства. Внатрешноста на оваа вила плени со својата белина и удобен мебел во азурно сина боја, што му дава на целиот амбиент посебен и модерен француски талент. Сепак, тоа не значи дека нема повеќе традиционални катчиња, како што се студија со пијано и дрвен мебел, или спални соби со луксузни настрешници.

Sicilija4

Меѓутоа, она што мора да се забележи кога станува збор за овој имот, е посебниот акцент на околната градина, или градина со простран базен што гарантира дека престојот во оваа вила ќе биде идеална можност не само за одмор и сончање, туку и за пешачење.

Sicilija

Sicilija5

Sicilija6

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top