Насловна / Дневни Вести / Отворен новиот трговски центар „Веро“ во Скопје

Отворен новиот трговски центар „Веро“ во Скопје

vero-otvaranje1.jpgСкопје – Грчката групација Веропулос вечерва во Скопје го отвори новиот трговски центар „Веро“ што се наоѓа спроти Народната банка на Република Македонија.
Новиот „Веро“, со површина од 40.000 метри квадратни, се вбројува меѓу најголемите трговски центри во државава.

Инвеститор е грчката фирма „Веропулос“ која вложи околу 40 милиони евра
за изградба на објектот.
На свеченото отворање се обратиja Никос Веропулос, сопственик и
претседател на групацијата Веропулос, Костас Теодосијадис, генерален
менаџер на „Веро“ за Македонија, Александра Пападопулос, шеф на грчката
канцеларија за врски во Скопје, и Ендру Гарден, потпретседател на
„Проктер и Гембл“ за Европа. (МИА)

vero-otvaranje.jpg

Испрати коментар

Scroll To Top