Насловна / Вести / И ова е Скопје…„Викенд полициски час“

И ова е Скопје…„Викенд полициски час“

Ситуацијата со корона вирусот и мерките што ги презема власта за спречување на негово ширење направија овој викенд Скопје да биде празно и тажно. Помина првиот викенд со полициски час кој што траеше подолго од оној во работни денови, а нашиот фоторепортер забележа празни улици, плоштади, паркиралишта.

IMG_20200328_173815

IMG_20200329_173515

9_IMG_20200328_172501

5_IMG_20200328_172802

7_IMG_20200328_172627

IMG_20200328_173416

IMG_20200329_173345

IMG_20200329_174118

IMG_20200329_173433

IMG_20200329_173751

ФОТО: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top