Насловна / Вести / И ова е Скопје…„Празни кафулиња и улици“

И ова е Скопје…„Празни кафулиња и улици“

Состојбата со корона вирусот и препораките на Владата за затворање на кафулињата и рестораните после 18 часот го направија Скопје празен град. Првиот ден од давањето на препораката нашиот фоторепортер забележа празни кафулиња и улици во центарот на градот.

4H5A5883

4H5A5842

4H5A5863

4H5A5885

4H5A5865

4H5A5867

4H5A5870

4H5A5876

ФОТО: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top