Насловна / Вести / И ова е Скопје…каде плови овој брод?

И ова е Скопје…каде плови овој брод?

Пред неколку дена сопственикот на бродот објави видео како ги брка со навреди и псовки работниците кои работат на уривањето на галијата во коритото на реката Вардар. Градоначалничката Данела Арсовска вели ќе продолжи да се урива, дека галијата е завршена работа, бидејќи има потпишано извршно решение од нејзиниот претходник Петре Шилегов.

4H5A9757_resize

4H5A9756_resize

4H5A9754_resize

4H5A9760_resize

4H5A9761_resize

4H5A9765_resize

4H5A9767_resize

4H5A9774_resize

4H5A9776_resize

4H5A9778_resize

4H5A9781_resize

 

Фото: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top