Насловна / Вести / И ова е Скопје… Фестивал на италијанска храна

И ова е Скопје… Фестивал на италијанска храна

На плоштадот Македонија се одржа Фестивалот на италијанска храна, настан во организација на Амбасадата на Р. Италија и ITA -Italian Trade Agency, со кој се одбележува Неделата на италијанската кујна во светот.

IMG_20221112_140518

IMG_20221112_140445

IMG_20221112_140421

IMG_20221112_140336

IMG_20221112_140311

IMG_20221112_140231

IMG_20221112_140132

IMG_20221112_140024

IMG_20221112_135834

IMG_20221112_135800

IMG_20221112_135721

Фото: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top