Насловна / Архитектура / Хедонизам од бајките

Хедонизам од бајките

Веќе на прв поглед, монументалноста и убавината на ова здание на Мајорка се совршена покана за одмор како од бајките. Освен што привлекува внимание со својата надворешност, поточно со millennial pink нијансата со која е обложена, вилата Santanyi не го остава никого рамнодушен ниту со својот ентериер. мајорка (1)

Минимализмот, транспарентноста, едноставноста се само некои од префиксите кои се имплементирани во оваа куќа за одмор, како и каменот, дрвото и светлите ткаенини кои даваат елегантна нота. Интимноста и изолацијата во Мајорка имаат своја висока цена, така што целата куќа е всушност опкружена со раскошна вегетација, поточно со дрвја со богати крошни, така што гостите можат целосно да се препуштат во сите удобности. Тука е и базен со голема тераса. мајорка (2)

За поглед во прекрасниот пејсаж, има и тераса на покривот, од кој гостите гледаат сè, а нив никој не може да ги виси.мајорка (3) мајорка (4) мајорка (5) мајорка (8) мајорка (7) мајорка (6) мајорка (9) мајорка (10) мајорка (11)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top