Насловна / Фото/Видео / Ентериери (фото)

Категорија: Ентериери (фото)

Feed Subscription

Современа стоматолошка ординација, задоволни пациенти

Современа стоматолошка ординација, задоволни пациенти

Желбата да се надмине стравот од забар, пациентите да се чувствуваат опуштено и пријатно, а водено да се создаде максимално искористен и функционален простор со современ ентериер ја создаде стоматолошката ординација „Оникс“ во населбата Аеродром во Скопје. Слободата на проектирање ...

повеќе »

Успешна приказна на модерен и функционален дом

Успешна приказна на модерен и функционален дом

Инспирацијата за ентериер на еден стан може да ја барате на многу места, идеите може да ги ставите на хартија многу пати, но крајниот изглед по изведбата на одреден простор може да биде успешен само доколку инвеститорот ги следи вашите ...

повеќе »

Париски резиденции со прекрасни панорамски погледи

Париски резиденции со прекрасни панорамски погледи

Иако Париската модна недела е близу до својот крај, многумина во овој период се во потрага по романтични сместувања, коишто овие модни денови, на гостите ќе им ги направи уште повпечатлив престојот во француската метропола. Тоа особено важи за оние ...

повеќе »

Хедонизам од бајките

Хедонизам од бајките

Веќе на прв поглед, монументалноста и убавината на ова здание на Мајорка се совршена покана за одмор како од бајките. Освен што привлекува внимание со својата надворешност, поточно со millennial pink нијансата со која е обложена, вилата Santanyi не го ...

повеќе »

Zara Home со нова колекција за пролет лето 2018

Zara Home со нова колекција за пролет лето 2018

Zara Home неодамна ја презентираше новата кампања за пролет/лето 2018 година и како и секогаш досега, добивме неколку нови одлични идеи за уредување на просторот. Во новите визуелизации, акцентот е на неутрални тонови кои се хармонично комбинирани со пастелни нијанси ...

повеќе »

Нов кафе-бар „Сцена 112“ во Струмица за џез љубителите

Нов кафе-бар „Сцена 112“ во Струмица за џез љубителите

Во Струмица пред кратко време се отвори кафе-бар „Сцена 112“, кој е уникатен по својот изглед и програма во градот и нуди едно поинакво просторно искуство. Ентериерот е во стилот на индустрискиот дизајн, меѓутоа со пријателска топлина и амбиент на ...

повеќе »

Куќа покрај езеро

Куќа покрај езеро

Харизматична куќа на само 30 метри од езерото Минетонка во Минесотa, САД. Едноставна, паметна и чиста архитектура и внатрешен дизајн со модерен изглед. Изгледот од далеку е сензационален, но во природа сè е едноставно. Комбинацијата на дрво и камен на ...

повеќе »

Der Spiegel

Der Spiegel

Огледало. На градот Хамбург, нацијата, Европа. ЏИН, еден од најголемите медиуми во Европа. Со посебни оддели, магазин, ТВ и online издание. На покана од градот Хамбург, како дел од прес тура, го посетивме ова ново здание, од 2008 година, и ...

повеќе »
Scroll To Top