Насловна / Вести / Фабрика за играчки произведе мече во чест на германската канцеларка

Фабрика за играчки произведе мече во чест на германската канцеларка

Германскиот производител на играчки Hermann-Spielwaren произведе мече во чест на германската канцеларка Ангела Меркел, која си заминува од функцијата после 16 години. Фабриката Hermann-Spielwaren, ја претстави оваа нова играчка со должина од 40 сантиметри, чии шепи имаат специфична положба позната како Merkel romb. Истата фабрика претходно произвела мече во чест на Барак Oбама, како и на поранешниот германски канцелар Хелмут Шмит и кралицата Елизабета II. Ќе бидат произведени 500 „Меркел мечиња“, а ќе се продаваат по цена од 189 евра. Шеснаесеттиот произведен примерок ќе и биде подарен на канцеларката.

merkel1

merkel2

merkel3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top