Насловна / Арт и дизајн / Едноставна ламба што имитира огледало

Едноставна ламба што имитира огледало

Можеби ова е еден од најпознатите благодарни дизајни кога станува збор за ламби, бидејќи како што секое огледало служи за да го гледаме својот одраз во него, така и овој вид осветлување служи за веднаш да се види за каков амбиент всушност се работи.

lamba

Голема, блескава, пространа, сјајна – тоа може да биде опис на оваа симпатична колекција наречена Cassette. На моменти, делува како еден вид огледало што лесно може да се пренесе од едниот до другиот крај на ѕидот, во кое особено му помагаат алуминиумска рамка и метален лим опремени со централно кружно сечење што емитува светлина во околниот простор

lamba1

Минимализмот во својата блескава дефиниција е идеален за опремување на скоро сите простории во домот, а изгледа особено елегантно во ходникот, трпезаријата и канцелариските простории. Всушност, секое место што бара дополнително осветлување е совршено за ваква ламба.

Оваа ламба е доказ дека едноставниот дизајн може не остава без здив на прв поглед, но сигурно го зазема водечкото место кога станува збор за избор на идеално осветлување во внатрешноста. Едноставно е – лесно е да се вклопи во скоро секое опкружување и неговата непобитна практичност и функционалност, исто така, никогаш не излегуваат од мода.

lamba2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top