Насловна / Дневни Вести / Избран најубаво уреден двор

Избран најубаво уреден двор

najdobro_ureden_dvor.jpgСкопје
Гази Баба

Општина Гази Баба за најубаво уреден двор го прогласи дворот на семејството Спасови на улица „Среќко Пужалка“ бр.160 во населбата Ченто.

Најубав е балконот на станот на фамилијата Маџар, од улица „XVI
македонска бригада“ бр. 8 од населбата Автокоманда. Куќниот совет на
кулата број 9 на улица „Коце Металец“ број 2-А во населбата Железарница
има најуреден парк, додека фирмата „Виталиа“ во Керамидница најуреден
деловен простор. Наградените се победници во акцијата за уредено зеленило, која Гази Баба ја спроведе со цел да се поттикнат граѓаните сами да се грижат за својата непосредна околина

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top