Насловна / Арт и дизајн / Денес во Сули ан изложба „Убавиот Бунтовен Вардар“

Денес во Сули ан изложба „Убавиот Бунтовен Вардар“

По повод Одбележување на 60 години од поплавата во Скопје, предизвикана од излевањето на реката Вардар, Музеј на град Скопје и МНК Син штит организираа изложба „Убавиот Бунтовен Вардар“, на кустос советник историчар Зоја Богдановска.

Изложбата се отвара денес во 13 часот во Музеј на Старата скопска чаршија, (Сули ан, Скопје)

suli

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top