Насловна / Арт и дизајн / Dacia моделите заблескаа со нови логоа

Dacia моделите заблескаа со нови логоа

Романскиот производител објави фотографии од сите модели од својот асортиман со нов логотип. Dacia претходно објави дека нејзините модели наскоро ќе се продаваат со нов визуелен идентитет, кој вклучува изменети амблем и лого, а сега и прикажа како изгледа тој нов визуелен идентитет. Нова значка напред и логотип позади, како и во внатрешноста, на воланот од автомобилот добиваат  Sandero, Logan, Sandero Stepway, Duster, електричниот Spring и Jogger.

dacia1

dacia2

dacia3

 

Испрати коментар

Scroll To Top