Насловна / Вести / Чистење на езерцата во Градски парк во Скопје (фото)

Чистење на езерцата во Градски парк во Скопје (фото)

Продолжува акцијата за чистење на езерцата во Граски парк во Скопје. Екипите на ЈП„Паркови и зеленило“, деновиве ја чистат големата количина отпадоци фрлени во езерцата и каналите низ паркот.

„Отстранување на отпадоци, смет, пластична амбалажа, гранки и лисја се дел од расфрланите предмети кои деновиве екипите ги чистеа од езерата во Градски парк“, соопштуваат од ЈП „Паркови и зеленило“- Скопје.

1_resize 2_resize 3_resize 4_resize 5_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top