Насловна / Вести / ЦЕТУС ЛЕД – компанија за професионално лед осветлување (ВИДЕО)

ЦЕТУС ЛЕД – компанија за професионално лед осветлување (ВИДЕО)

Цетус Лед е компанија основана во 2012 година и веќе 10 години нудиме внатрешни и надворешни лед светлосни решенија. Лед светилките од нашата понуда се погодни за осветлување на секаков тип на индустриски објекти, бензиски пумпи, паркинзи, улици, дворови, канцеларии, хотели и секаков вид на објекти со отворен и затворен простор.

109921128_2628189507429633_8998084016076061379_n

Покрај продажбата на високо квалитетни лед светилки, ЦЕТУС ЛЕД нуди:

• Проектирање – тим од проектанти за реализација на желбите на клиентите во целост

Инсталација на лед – преку 120 успешно завршени инсталации од професионален тим

Продажба и монтажа на високо квалитетни топлопоцинкувани столбови за улично осветлување

Софтвер за автоматска работа со осветлување и високо квалитетни ЛЕД панели/светилки

Гаранциско и пост гаранциско одржување

Ние сме овластени дистрибутери на светскиот лидер во осветлувањето – LITPA. Светилките од нашата понуда се долговечни, практични, оптимизирани за огромна заштеда на електрична енергија и се изработени по врвни стандарди со компоненти од брендовите OSRAM OS и CREE.

4F2A9935

Нашиот стручен тим е достапен во секое време за совети, изработка на проекти и останатите услуги поврзани со осветлувањето, со досега опслужени 388 задоволни клиенти, како и комплетно осветлени 82 бензински пумпи.

4F2A9932

Маркетинг мотото на компанијата е „Разликата е во КВАЛИТЕТОТ”, а наш приоритет се нашите партнери. Целта е да им понудиме светилки со највисоки стандарди, сертифицирани од домашни и странски институции.

4F2A2909

*Комерцијален текст

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top