Насловна / Вести / BMW повлекува 23.600 возила од европскиот пазар поради опасност од запалување на моторот

BMW повлекува 23.600 возила од европскиот пазар поради опасност од запалување на моторот

Германскиот производител на луксузни автомобили BMW, ќе повчлече 23.600 дизел возила во Европа, поради опасност од запалување на моторот, откако слична мерка веќе е превземена во Јужна Кореа, пишува Frankfurter allgemeine zeitung .

Компанијата веќе повлекла 100.000 возила во Јужна Кореа, откако кај повеќе од 30 возила, во најголем дел од моделот 520d sedan дошло до запалување на моторите.

BMW

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top