Насловна / Вести / Аеродром се гуши во неподнослива смрдеа

Аеродром се гуши во неподнослива смрдеа

Жителите на Општина Аеродром се гушат во чад и мирис на изгорено која потекнува од Варадариште.

Речиси секоја ноќ и во раните утрински часови низ населбата се шири неподнослива смрдеа.

Со години жителите на Аеродром и Ново Лисиче реагираат и никој ништо не превзема.

Градоначалникот Тимчо Муцунски ветуваше дека ќе стави крај на ова, во договор со градоначалникот на Гази Баба, но никако да се реши проблемот.

аер_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top