Насловна / Арт и дизајн / Запознајте го животот и делото на Пикасо на единствено патување низ Европа

Запознајте го животот и делото на Пикасо на единствено патување низ Европа

Кој вели дека единствениот начин да се истражи уметноста е во музеј? Специјализираната туристичка компанија Ariodante откри нов и возбудлив начин на истражување на животот, работата и наследството на легендарниот Пабло Пикасо.

1_resize

Највлијателниот уметник на 20 век, Пикасо, поголемиот дел од својот живот го поминал живеејќи и работејќи во Париз. Ultimate Picasso Tour of Europe е досега невиден начин да уживате во светот на уметноста со интимен увид, додека учесниците соработуваат со најпознатите светски експерти за Пикасо, членови на семејството на уметникот, соработници, па дури и со други заслужни уметници. Ниту едно патување не е без гастрономски задоволства, а Ultimate Picasso Tour of Europe нуди подеднакво неверојатни гастрономски искуства и настани на дегустација на вина.

2_resize

Покрај посетата на неколку земји, турнејата ќе ја допре и длабоката поврзаност на Пикасо со Париз. Познавачите на уметност можат да уживаат во приватна посета на познатиот музеј на Пикасо. Нивоата на возбуда го достигнуваат врвот на сите времиња, бидејќи посетата на музејот Жорж Помпиду води до никогаш видени уметнички дела.

5_resize

Париз, шармантен град во секој поглед, ќе ја доближи на обожавателите на Пикасо легендата, така што ќе ги одведе на неговите најприватни места, како што е станот на Монмартр. Потоа следи ручек во салата за танци во која уметникот се венчал, а потоа ќе ја посетат прекрасната француска Ривера, каде Пикасо го помина најголемиот дел од своите подоцнежни години и каде што почина.

6_resize

Љубителите на уметноста нема да си одат дома без уживње во приватна посета на музеите на Пикасо. Турнејата вклучува возбудливо пловење со луксузна јахта на пат кон Барселона пред да продолжи кон Малага, родното место на Пикасо. На крајот, Мадрид ќе ги израдува љубителите на уметноста со ретка посета на Кралската академија за убави уметности, каде Пикасо студирал и станал режисер.

Оваа навистина магична турнеја започнува од 563.000 долари, со група до шест луѓе кои ќе уживаат во уметноста на незаборавно 10-дневно патување.

8_resize

3_resize

10_resize

9_resize

4_resize

11_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top