Насловна / Архитектура / Волшебен хотел на југот на Италија

Волшебен хотел на југот на Италија

monopoli_33_of_33

Во живописното село Монополи се наоѓа бутик-хотел „Дон Феранте“ наречен според првиот маркиз на Тревизо – Фердинандо Лофредо од 1548 година. Овој луксузен бутик-хотел се наоѓа во поранешна тврдина блиску до морето. Комплетниот објект е обновен следејќи ги претходните нацрти и денес го красат 14 децентно осветлени оџаци кои архитектите ги обновиле заради декорација на хотелот. Најголемата атракција се каскадните тераси со поглед на морето. На најголемата од нив, гостите во летните месеци можат да уживаат во вкусните медитерански јадења од ресторанот што се наоѓа во објект од 16 век.
За сите оние што сакаат да се релаксираат постои lounge бар кој нуди одличен избор на летни пијалаци и коктели. Хотелот располага со само неколку соби кои се уредени во медитерански стил и опремени според современи стандарди. Целиот мебел и керамика во собите се направени рачно и според мерка.monopoli_32_of_33 monopoli_31_of_33 monopoli_30_of_33 monopoli_26_of_33 monopoli_24_of_33 monopoli_22_of_33 monopoli_4_of_33 monopoli_8_of_33 monopoli_9_of_33 monopoli_12_of_33 monopoli_13_of_33 monopoli_18_of_33 monopoli_21_of_33 monopoli_2_of_33 monopoli_1_of_33

Испрати коментар

Scroll To Top