Насловна / Арт и дизајн / Во март, Volkswagen ќе ја претстави продукциската верзија на електричниот модел ID.Buzz

Во март, Volkswagen ќе ја претстави продукциската верзија на електричниот модел ID.Buzz

Кога ќе стигне на пазарот, жителите на Европа ќе можат да бираат помеѓу верзијата со подолго или со пократко меѓуоскино растојание, а на располагање ќе им бидат и комерцијални модели. На Стариот континент се очекува и самовозечка верзија од ова возило.

idbuz1

Основните модели би требало да се нудат со 200hp, додека најмоќната верзија треба да има погон на сите четири тркала и 300hp. Исто така, во понудата би требало да бидат и три батерии со различен капацитет. ID.Buzz можеби не ќе може да парира на успехот на моделот ID.4, но и покрај тоа би можел да биде еден од најважните автомобили на овој бренд.

idbuz2

idbuz3

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top