Насловна / Архитектура / Вила во Тоскана која воодушевува со својата рустикалност

Вила во Тоскана која воодушевува со својата рустикалност

Романтичнaта Тоскана отсекогаш била идеална локација за бегство за многу уметници. Токму тука престојувал и славниот Данте, а во прашање е вила на врвот на тосканските падини која со својата рустикалност и шарм го привлекува вниманието.вила во тоскана (7)

Денес станува збор за Villa Capponi којa е целосно реставрирана и реконструирана неколку пати.  Вилата може да се изнајмува, а има дури 14 апартмани. Таа се наоѓа на 15 минути возење од Фиренца, и веднаш привлекува со нејзината необично и импресивна фасада. Сличниот стил продолжува и во нејзината внатрешност, каде што изворното е искомбинирано со модерното, се со цел да го задржи својот автентичен изглед кој е многу ценет. Гостите тука можат да уживаат во убавите градини и лозја кои ја опкружуваат оваа прекрасна градба.вила во тоскана (1) вила во тоскана (2) вила во тоскана (3) вила во тоскана (4) вила во тоскана (6) вила во тоскана (5)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top