Насловна / Арт и дизајн / Verpan повторно ја лансираше култната софа Сloverleaf

Verpan повторно ја лансираше култната софа Сloverleaf

Скулптуралната софа Cloverleaf, што првобитно ја дизајнирал Вернер Пантон во 1969 година, сега е достапна во две нови верзии.

Дизајнот на софата наликува на заоблен облик на лист од детелина, а благодарение на флексибилните модули, корисникот може да го прилагоди предметот креирајќи сопствен дизајн.

1_resize

Две нови варијации се погодни и за ентериери и за екстериери. Верзијата на софата за екстериери е изработена од 100 отсто полиетиленска пластика што може да се рециклира, погодна е и за надворешни средини и за внатрешни простори кои имаат голем промет или бараат издржлив материјал. Verpan напоменува дека моделот Cloverleaf е едно од ремек-делата на Вернер Пантон што може да стане главен акцент на секој ентериер.

2_resize

Стандардната верзија на софата има дрвена рамка и текстилен тапацир, за кој брендот нуди широк спектар на бои. Verpan препорачува јаки бои за атрактивен ефект или загасити за декорирање елегантни ентериери.

5_resize

Компанијата Verpan е основана во 2003 година за да го продолжи наследството на Пантон со производство на неговиот мебел и осветлување.

3_resize

4_resize

6_resize

9_resize

7_resize

8_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top