Насловна / Вести / „Училиште за нас“

„Училиште за нас“

izlozba za skolo vo kapistec
Во Музејот на град Скопје, во организација на општината Центар и градоначалникот Андреј Жерновски, во среда (29.01.2014) ќе биде отворена архитектонска изложба насловена „Училиште за нас“. Изложбата е резултат по Конкурсот за идејно решение за основно училиште во населбата Капиштец.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top