Насловна / Вести / Убава оаза од 150 квадратни метри во центарот на Њујорк

Убава оаза од 150 квадратни метри во центарот на Њујорк

penthaus so gradina vo njujork (8)

Оваа прекрасна оаза во центарот на градот, се наоѓа во Челзи, Њујорк, на самиот врв на зграда, дел од прекрасен дом, кој се протега на два ката.

.penthaus so gradina vo njujork

Самата градина е многу пространа и со својот изглед и богатството на вегетацијата го одзема здивот. Таа се протега на 150 квадратни метри и е организирана на неколку нивоа, што ја прави совршена за дружење, забава, релаксирање и уживање во прекрасниот поглед на градот.

penthaus so gradina vo njujork (6)

Ентериерот е подеднакво фасцинантен како и екстериерот, богат со природна светлина и големи стаклени ѕидови кои прават да изгледа како дел од градината да е израсната во самата дневна соба.

penthaus so gradina vo njujork (5)

penthaus so gradina vo njujork (7)

penthaus so gradina vo njujork (4)

penthaus so gradina vo njujork (3)

penthaus so gradina vo njujork (2)

Испрати коментар

Scroll To Top