Насловна / Арт и дизајн / Tonino Lamborghini мијалник од 13.000 долари истовремено е неконвенционален и преубав

Tonino Lamborghini мијалник од 13.000 долари истовремено е неконвенционален и преубав

Дизајнот и историјата одат рака под рака, додека исклучителноста станува дел од комбинацијата кога Италија ќе стапи на сцената…

Glass Design претстави неверојатна колекција на мијалници и додатоци за бања под брендот Tonino Lamborghini. Истакнатиот производ на оваа безвременска колекција е уникатниот Iconico, самостоен мијалник со импресивен и робустен карактер.

l3

Iconico црпи инспирација од наследството на брендот Tonino Lamborghini, а резултатот е неконвенционален и моќен. Со своите меки рабови, двобојна структура која се гордее со внатрешно црно јадро и живописни надворешни детали, Iconico го симболизира квалитетот на дизајнот и естетиката, внесувајќи допир на луксузен начин на живот во вашите тоалети. Iconico изгледа футуристички не само поради својата авангардна естетика, туку и поради напредниот систем на осветлување и технолошкиот дизајн.

l1

Iconico доаѓа во палета на боени надворешни обвивки како што се портокалова мат, зелена мат, светло сина мат, бела мат и црна мат, обезбедувајќи различни можности за прилагодување. Со цена од речиси 13.000 долари, Iconico ја носи оригиналноста на современиот дизајн и врвните материјали на сцената.

l2

Испрати коментар

Scroll To Top